Вітаю Вас на своєму блозі! Запрошую до співпраці та обміну досвідом!!!

неділя, 20 березня 2016 р.

Міжнародний день щастя

«Найщасливіша людина та, яка дарує щастя найбільшій кількості людей» 
Дені Дідро
Будь-яка людина, що перебуває при здоровому глузді і тверезому розумі, прагне бути щасливою, або хоча б зовсім не проти того, щоб бодай зрідка, але відчувати такий стан, при якому присутнє почуття найбільшого внутрішнього задоволення своїм власним буттям, повноти і осмисленості життя. Когось це почуття залишає дуже рідко, хтось, навпаки, вже й забув, що може відчувати щось подібне, але бути щасливою людиною здавалося б дуже просто і дуже природньо.
Увага до питань щастя супроводжувала людство протягом всієї його історії. Про це написано і сказано так багато, що напевно окремо взятій людині не вистачить і усього її життя, щоб ознайомитися з повним переліком думок і міркувань з цього приводу. Однак, у спробі узагальнити цей величезний матеріал, цілком впевнено можна стверджувати, що питання щастя впритул стосується і моментів внутрішньої свободи людини, і зовнішніх факторів, які супроводжують її життя, таких понять як совість і честь, почуття власної гідності. І навіть взагалі може бути тісно пов’язане зі, здавалося б, зовсім незначними причинами та обставинами, які у багатьох просто можуть викликати відверту іронічну посмішку. Щастя можна легко втратити або позбутися. А його подальше здобуття або повернення може коштувати людині великих і неймовірних зусилль, забирати неабияку кількість сил та часу.
Враховуючи, що прагнення до щастя є основоположною метою людства, Генеральна Асамблея ООН, за даними проекту DilovaMova.com, 28-го червня 2012- го року, на своєму 118-му пленарному засіданні прийняла відповідну резолюцію, в якій запропонувала всім державам - членам і структурам самої системи організації Об’єднаних Націй, а також і іншим регіональним і міжнародним організаціям, широкому громадянському суспільству, включаючи як неурядові організації, так і приватних осіб, відзначати Міжнародний день щастя, і постановила щорічно проводити його 20-го березня.
За офіційним думку ООН, сприяння процесам сталого розвитку, справедливості та викорінення злиднів, більш комплексного та збалансованого підходу до економічного зростання, активне сприяння благополуччю всіх народів, невід’ємно стосується питань забезпечення щастя як для окремої особистості, так і для суспільства в цілому.
Підтримуючи дану ініціативу, щиро бажаю всім і кожному бути щасливим!  Щастя і радість - це брати близнюки. Задовольняючись малим набагато легше отримати більше! 
Будьте щасливі, зі святом!

Що таке щастя і як його досягти

Спостерігаючи за щасливими людьми, вивчаючи риси, притаманні таким людям, психологи виділили 10 головних кроків на шляху до щастя. Отже, як же пройти цей шлях достойно і досягти своєї мети - знайти щастя?

1. Щастя - це теплі стосунки з членами своєї сім'ї та близькими людьми

Хороша і дружна сім'я - чудова захист від негативних емоцій. Прогнозується, що в недалекому майбутньому депресія може стати однією з головних причин смертності. Саме сім'я здатна примирити душу людини з недосконалістю реальності і врятувати від згубної депресивної зневіри.

2. Щастя - це вміння бути вдячним

Будьте вдячні і друзям, і ворогам. Відчуття подяки допомагає краще сконцентрувати вплив позитивних емоцій і дозволяє нівелювати вплив негативних емоцій. Також важливо навчитися говорити дякую самому собі: так ви зможете прийняти свої недоліки і усвідомити свої кращі якості й успіхи. Уміння бути вдячним покращує як емоційний, так і фізичний стан.

3. Щастя - це бути оптимістичним

Щасливі люди не зациклюються на тимчасових невдачах і негараздах. Не опускайте руки, якщо щось не виходить. Направте ваші сили і час на те, що ви можете змінити. Спокійно сприйміть, що не все піддається вашому контролю і підвладне вашим бажанням. Пам'ятайте, що думки мають властивість матеріалізуватися, тому завжди дивіться в майбутнє з оптимізмом і вірою, що все буде добре.

4. Щастя - це бути захопленим і активним

Це може бути улюблена робота або чудове хобі, участь у благодійних акціях або просто похід в музей чи в гори. Головне, щоб ви отримували задоволення від того, чим займаєтеся. А саме, мабуть, найважливіше - чим би вам не доводилося займатися, робіть це з задоволенням.

5. Щастя - це доброта і милосердя

Більшість людей, що відчувають себе щасливими, часто й охоче приходять на допомогу іншим. Повірте, що ваше благополуччя, довголіття і здоров'я прямо залежать від кількості добрих справ, вчинених вами. Між іншим, цей факт підтверджується дослідженнями. Доброта покращує настрій людини, покращує самопочуття, підвищує впевненість.

6. Щастя - це усвідомлення того, що багатство й розкішні речі є далеко не головною складовою щасливого життя

Безумовно, багатьом хочеться стати мільйонером, але гонка за грошима, прикрасами, речами і майном не зробить вас щасливою людиною. Навпаки, найімовірніше, вас буде руйнувати жадібність, заздрість, злоба і страждання.
Дослідження вчених США показали, що за останні 70 років середній індекс відчуття себе щасливою людиною в американців знизився з 7,5 до 7,2 балів, не зважаючи на те, що в матеріальному плані за ці роки люди стали жити набагато краще. До речі, як не дивно, але у людей, які усвідомили, що щастя не в кількості грошей і матеріальних речей, нерідко фінансове становище чомусь поліпшується.

7. Щастя - це мудрість

Навчіться правильно розуміти причини можливих невдач і страждань і знаходити шляхи їх подолання. Будь-які негаразди і випробування слід сприймати як уроки, які підносить нам життя.
Навіть негативні речі, які трапляються з людиною, відбуваються з нею для того, щоб навчити чогось, дати новий досвід або направити на правильний шлях.

8. Щастя це здоров'я

Зрозумійте, що ваше здоров'я залежить від вас. Мисліть позитивно, правильно харчуйтеся, ведіть активний і здоровий спосіб життя, рухайтеся, подорожуйте. Ваше здоров'я - важливий фундамент будівлі вашого щастя.

9. Щастя - це духовність

По-справжньому щасливі люди усвідомлюють, що принципи істинного щастя співзвучні основним принципам світобудови. Соціологи виявили, що віруючі в Бога люди відчувають себе більш щасливими, ніж атеїсти. Духовне зростання і чистота душі - невід'ємні елементи щастя.

10. Щастя - це саморозвиток

Рухайтеся вперед, пройдіть тренінги особистісного росту, розвивайтеся, вдосконалюйтеся. Наповніть своє життя метою кожен день в чомусь вдосконалюватися, дізнаватися щось нове, ставати в чомусь кращими. Все це також здатне зробити нас щасливішими.

Немає коментарів:

Дописати коментар