Вітаю Вас на своєму блозі! Запрошую до співпраці та обміну досвідом!!!

середа, 6 квітня 2016 р.

Всесвітній день здоров'я

7 квітня міжнародне співтовариство відзначає Всесвітній день здоров'я. Це свято було засновано на честь створення Всесвітньої організації охорони здоров'я. З'явившись в 1948 році, ця організація об'єднала у своїх рядах представників 191 держави світу. 
Вперше святкування відбулося в 1950 році. Уже тоді глобальною ідеєю заходу була пропаганда здорового способу життя і боротьба з поширенням різних захворювань. Щороку для офіційних заходів, присвячених дню здоров'я, вибирається окрема тема: активність життя, захист вагітності, вплив клімату на здоров'я людини, медична допомога людям, постраждалим в результаті надзвичайних ситуацій і т.д.

Мета святкування — підкреслити важливість здоров'я кожної людини і людства в цілому.
У наш час здоров'я — це не відсутність хвороб, а фізична, психологічна, соціальна гармонія людини, її доброзичливе ставлення як до інших людей, так і до навколишнього середовища. Згідно зданими вчених, здоров'я залежить від багатьох чинників: більше ніж на 50% воно обумовлено способом життя людини, близько 40% — соціальними й природними умовами життя, 10% становить спадковість. Геніальний лікар і філософ Давнього світу Гіппократстверджував, що яка діяльність людини, такою вона і є, такі і її хвороби. Висновок такий — необхідність вести здоровий образ життя була актуальною як в стародавньому світі, так і сьогодні, тому що він (здоровий образ) — є однією з найвагоміших умов та чинників формування, збереження і зміцнення здоров'я навіть у складних екологічних і соціально-економічних умовах, забезпечує високу працездатність, добре самопочуття, ефективну адаптацію до змін довкілля.У людства на сьогодні існують глобальні проблеми, пов'язані зі здоров'ям. Цього року Всесвітній день здоров'я був присвячений здоровому старінню і мав гасло «Добре здоров'я оживляє роки». У сьогоденній Україні кожен п'ятий — старший за шістдесят років. А до 2050 року, за прогнозами фахівців, майже 40% населення становитимуть літні люди. Нація, на жаль, старіє. І це теж проблема, витоки якої пов'язані не тільки зі станом здоров'я людей, але й з соціальною політикою нашої держави.І взагалі, коли держава піклується про здоров'я своїх громадян, вона сама стає міцнішою та могутнішою, тому що здорові діти, здорові люди — це основа існування здорової держави в прямому і переносному значенні.

Немає коментарів:

Дописати коментар