Вітаю Вас на своєму блозі! Запрошую до співпраці та обміну досвідом!!!

вівторок, 17 травня 2016 р.

19 травня – День вишиванки

Наближається ювілейний 10-й Всесвітній день вишиванки і виникає, як святкувати?
Інструкція така: просто одягнути вишиту сорочку на роботу, в університет, до школи.
Слід нагадати, що свято завжди відбувається в третій четвер травня – робочий день тижня, аби підкреслити, що вишиванка є органічною частиною життя українців, а не тільки для важливих подій.
У культурі практично будь-якого народу є речі, які яскраво відображають його особливу національну традицію. Вишиванка - яскравий приклад і підтвердження цьому. Історія вишиванки своїми витоками сягає в незапам’ятні часи. Ще за свідченням знаменитого давньогрецького історика, географа і мандрівника Геродота, елементами вишиванки був прикрашений одяг скіфів, які проживали в наших землях в період VIII ст. до н. е. - IV ст. н. е. Знаменитий арабський мандрівник X ст. у своїх розповідях також згадує про русів, які носили вишитий одяг. У ході сучасних досліджень, наприклад, на Черкащині були знайдені срібні бляшки з фігурками чоловіків, датування знахідок VI ст., дослідження яких показали ідентичність елементів одягу і орнаменту вишивки українського народного костюма XVIII-XIX століть.
День вишиванки - поки ще не офіційне і відносно нове народне свято, покликане к сприянню єдності і культурного відродження всього багатонаціонального українського народу
Яка особливість 10-річчя свята? Це – акція “НАРОДЖЕНІ У ВИШИВАНЦІ”. 

Немає коментарів:

Дописати коментар